Medya Sanat Merkezi

Hakkımızda

Çevremizde olan biten her şey sonrasında herkesin ortak dille söylediği şey, artık yeni bir dünyanın ve yeni dilin olduğu. Geride bıraktığımız, özellikle son on yıl boyunca bunu bir çok kez hem Türkiyemiz hem de dünyamızda yaşadık, tanıklık ettik.

Karşımızda çok hızlı bir şekilde üretilen fakat aynı hızla tüketilen bir kültür var. Bu kültür, açık ki, tarihe son birkaç yüzyılda dahil olmuş bir uygarlığın dilini taşıyor.

Tarihin bu döneminde ülkemizdeki genel fotoğrafa bakıldığında, ekonomi ve siyasete ilişkin iyi haberlerin olduğu ortada. Fakat aynı şeyi kültür, sanat ve medya için söylemek mümkün görünmüyor. Hatta uzun süre de görünmeyecek.

Biz Medya Sanat Merkezi olarak, bugüne dek medya, sinema, sanat gibi alanlarda gösterilen tüm çabaların birikim ve tecrübesiyle, yeni medyacılar, yeni sinemacılar, yeni sanatçılar kuşağı oluşturmak için bir araya geldik. Bizim derslerimizin ana unsurları kalem ve tahta değil. Bizzat kameralar, mikrofon, sahne ve kurgu setleri.

Bugünün medyacıları, sanatçıları, hayata ve dünyaya sadece bulundukları yerden bakıyor. Medya Sanat Merkezi, dünyaya İstanbul ufkuyla bakacak.

İdeojilerin çöktüğü, duvarların yıkıldığı, haritaların yeniden çizildiği, savaşların kimlik değiştirdiği son birkaç yüzyıl bilge şair Sezai Karakoç’u haklı çıkardı.Karakoç diyordu ki, son durak İstanbul.

İstanbul, çünkü, yeni dünyanın tüm yeni önerilerine karşı İstanbul’un kuracağı cümleler var.İstanbul, çünkü hafızasını yitirenler için kılavuzluk yapmaya devam ediyor.

 

Tarih arkamızda, yarın önümüzde, gerçek karşımızda, biz buradayız.

 

İLETİŞİM

Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mahallesi Silahtarağa Cad. No:12
Eyüp / İSTANBUL
Telefon : +9‭0 545 725 0571
E-Posta : bilgi@medyasanat.org

Arşivler

Bizi Takip Edin