Medya Sanat Merkezi

MSM Senaryo Okulu için kayıtlar başladı

Her sanatsal üretimin başı fikir…

Senaryo ise fikrin olgunlaşmış hali…

Medya Sanat Derneği (MSM), sanatsal üretimin en önemli aşamalarından biri olan senaryo için atölye çalışması başlatıyor.

16 Mart’ta başvuru kabulü başlayan okul için son gün 4 Nisan… 5 Nisan’da yapılacak mülakatlar ile katılımcılar belirlenecek. Dersler cumartesi ve pazar günleri olacak.

Başvurular basvuru@medyasanat.org adresinden kabul edilecek.

MSM Senaryo Okulu 7 Nisan’da faaliyete başlayacak. 13 Mayıs’ta düzenlenecek gala töreniyle süreç tamamlanacak.

HİKAYEN SENİ ARIYOR
Sinema ve dizi sektörünün ülkemizdeki en temel sorunlarından biri senaryo eksikliği. Teknik ve maddi noktadaki sektörel gelişme rağmen senaryo hususundaki açık kapatılamıyor.

Medya ve sanat alanındaki noksanlıklardan yola çıkarak genç yetiştirme amacını hedefleyen Medya Sanat Merkezi (MSM) de bu açığı kapatma babında adım atıyor.

MSM Senaryo Okulu yetenekli gençleri mecraya kazandırmak için pratiğe dayalı etkili bir müfredat hazırladı. Zamanın dilinin farkında olarak senaryonun geleneksel dinamiklerini ihmal etmeyen anlayışla yola çıkan MSM Senaryo Okulu, İstanbul’daki potansiyeli kullanabilecek tarzıyla fark oluşturacak.

MSM Senaryo Okulu’nda dersleri senarist Oktay Berber verecek.

Senaryo yazımının teorik ve pratik her aşamasını kapsayacak olan eğitim sonunda, film olmaya hazır birçok senaryo ortaya çıkacak.

İLETİŞİM

Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mahallesi Silahtarağa Cad. No:12
Eyüp / İSTANBUL
Telefon : +9‭0 545 725 0571
E-Posta : bilgi@medyasanat.org

Arşivler

Bizi Takip Edin