Medya Sanat Merkezi

MSM Atölye kayıtları devam ediyor

Medeniyet TV ve Medya Sanat Merkezi işbirliği ile hazırlanan Belgesel Okulu, Senaryo Okulu, Yeni Medya Okulu ve Tiyatro Okulu açılıyor…

Gençlerin medya ve sanat alanında tecrübe kazanmasına ve yeni iş fırsatları elde etmesine destek olmayı amaçlayan okullara 29 Kasım’a kadar “medyasanat.org” adresinden adaylar ön kayıt yaptırılabilecek. Ön kayıt yaptıran adaylar arasında 29-30 Kasım’da gerçekleştirilecek mülakat sonucunda, kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler belirlenmiş olacak. Adaylar, sadece bir okula katılım sağlayabilecek.

7 Aralık’ta başlayacak dersler, cumartesi günleri Eyüp Bahariye Mevlevihanesi’nde bulunan butik ve donanımlı sınıflarında yapılacak. Belgesel, senaryo, yeni medya ve tiyatro okulu olmak üzere dört bölümden oluşan programda dersler yedi hafta devam boyunca devam edecek. Deneyimli isimlerin eğitim vereceği programda katılımcılar pratik yapma şansına da sahip olacak. 7 Aralık’ta başlayıp 18 Ocak’ta bitecek programda katılımcılar sertifika alacak.

Belgesel Okulu; “Her İnsan Belgeseldir” sloganından yola çıkıyor. Hayat tecrübesiyle tarihi, yaşam alışkanlığıyla coğrafyayı inşa eden insanın bir belge, belgesel ve aynı zamanda belgeselci olduğu vurgusundan hareket ediyor. Belgesel Okulu eğitimleri, Ahmet Seven ve Ensar Altay koordinatörlüğünde gerçekleşecek. Katılımcılar, profesyonel isimlerle atölye çalışmaları yapma fırsatı bulacak.

Senaryo Okulu; “Hikayen Seni Arıyor” sloganından yola çıkıyor. Ülkemiz sinema ve dizi sektörünün temel sorunu olan senaryo eksikliğini kapatma yolunda adım atıyor. Sektöre profesyonel senaristler yetiştirmeyi amaçlayan okul, uygulama ağırlıklı bir eğitim anlayışı izliyor. Bülent Ata’nın koordinatörlüğünde gerçekleşecek derslere ünlü senaristler konuk olarak katılacak ve tecrübelerini paylaşacak.

Tiyatro Okulu; “Sahneden Seyirciye” sloganıyla yola çıkıyor ve pratiğin ön planda olduğu bir eğitim anlayışı izliyor. Tiyatro Külliyen ve Osman Doğan’ın koordinatörlüğünde gerçekleşecek derslere profesyonel isimler katılacak ve katılımcılar skeç hazırlama fırsatı bulacak.

Yeni Medya Okulu; “Yarının medyası bugün kuruluyor” sloganından yola çıkıyor. Okul, en son iletişim teknolojileriyle her geçen gün büyüyen medya sektörünün her alanında görev alabilecek iletişimciler yetiştirmeyi amaçlıyor. Ersin Çelik koordinatörlüğünde gerçekleşecek derslere mesleğinde deneyimli kişiler katılacak. Katılımcılar eğitim süresi içersinde atölye çalışmaları yapma fırsatı bulacak.

 

 

İLETİŞİM

Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mahallesi Silahtarağa Cad. No:12
Eyüp / İSTANBUL
Telefon : +9‭0 545 725 0571
E-Posta : bilgi@medyasanat.org

Arşivler

Bizi Takip Edin